Mieszadła i miksery

Szeroki asortyment mieszadeł i mikserów dla wielu zastosowań w różnych gałęziach przemysłu.

Do produkcji mieszadeł wykorzystuje się materiały wysokiej jakości. Dzięki różnym wariantom montażu oraz szerokiej gamie dostępnych śmigieł i materiałów, mieszadła znajdują zastosowanie w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, chemicznym, petrochemicznym i w oczyszczalniach ścieków. W zależności od aplikacji i potrzeb można zastosować mieszadła pionowe lub poziome.

Mieszadło przeciwbieżne (CRM)

Kiedy proces wymaga, aby mieszadło wykonywało więcej niż jedno konkretne zadanie, mieszadła przeciwbieżne mogą być najlepszym rozwiązaniem. W zależności od wymagań zbiornik może być wyposażony w 2 lub więcej oddzielnych mieszadeł. Dostępny jest szeroki zakres kombinacji. Powszechnie stosowanym rozwiązaniem jest mieszalnik typu kotwicznego z mieszadłem osiowym, dyspersyjnym lub mieszadłem śrubowym. Gdy rozmiar górnej części zbiornika ogranicza stosowanie różnych oddzielnych mieszadeł, zalecane są systemy łączone ze specjalną konstrukcją z wałem drążonym. Mieszalniki te zbudowane są jeden na drugim z wałem jednego mieszadła przechodzącym przez drugi wał mieszający, przy czym każdy wał jest napędzany oddzielnie.

Mieszadło przeciwbieżne (CRM)

Mieszadło JDR

Innowacyjny mieszadło z kołnierzem górnym. Przekładnia nie jest konieczna ze względu na opcje zmiennej prędkości obrotowej. Wyciek oleju i zanieczyszczenie zawartości zbiornika smarem jest więc niemożliwe. Ponadto wał miksera jest montowany bezpośrednio na napędzie, eliminując potrzebę dodatkowego sprzęgła wału. Ten mocny i praktycznie nie wymagający konserwacji mikser nadaje się szczególnie do zastosowań w przemyśle spożywczym, odżywczym i farmaceutycznym.

Mieszadło JDR

Mieszadło L/JR

Mieszadło serii L jest specjalnie zaprojektowane do uniwersalnych zastosowań przemysłowych. Wał mieszający zamontowany jest w pustym wale napędowym przekładni. Gdy długość wału przekracza 5 metrów, można dodać łożysko dolne lub dodatkową obudowę mieszacza z sekcją łożyska. Ten typ mieszalnika jest szczególnie odpowiedni do łączenia z szerokim zakresem systemów uszczelniających, takich jak: uszczelnienie mechaniczne w różnej konfiguracji, uszczelka wargowa lub dławnica sznurowa.

Mieszadło L JR

Mieszadło KL/FTD

Lekki, solidny mikser napędzany silnikiem elektrycznym lub pneumatycznym. Wersję KL można łatwo przymocować do ściany zbiornika za pomocą unikalnego, regulowanego urządzenia zaciskowego. Wersja FTD jest wyposażona w kołnierz montażowy. Podwójne łożyska zapewniają stabilną konstrukcję i kompaktowe rozmiary.

Mieszadło KL FTD

Mieszadło boczne JDRW (napędzane bezpośrednio)

Bezpośrednio napędzane mieszadło boczne nadaje się do montażu w ścianie lub dnie zbiornika. Wał mieszalnika jest bezpośrednio połączony z napędem, tworząc kompaktową zabudowę. Mieszadło jest wyposażone w wewnętrzne pojedyncze uszczelnienie mechaniczne lub zewnętrzne pojedyncze lub podwójne uszczelnienie mechaniczne z systemem cieczy uszczelniającej. Mieszadło może być umieszczone blisko dna, dzięki bardzo zwartej konstrukcji. Mieszalniki boczne JDRW mają dużą wydajność pompowania i w połączeniu z niskim ścinaniem czyni je idealnymi do większych (wysokich) zbiorników. Może zostać zamontowany ogranicznik nieszczelności, który będzie obsługiwany ręcznie lub pneumatycznie. Mieszadła boczne JDRW mogą być wyposażone w specjalne, łatwe w czyszczeniu uszczelki, dzięki czemu mieszadło ma certyfikat 3-A.

Mieszadło boczne JDRW

Mieszadło szybko ścinające (High Shear Mixer)

Wysokoobrotowy mieszalnik szybko ścinający jest szczególnie odpowiedni do wytwarzania dyspersji trudnych do rozpuszczenia proszków i ciał stałych oraz do wytwarzania emulsji. Specjalna głowica mieszająca typu rotor-stator wytwarza:

  • duże siły ścinające w strefie mieszania
  • Skuteczne mieszanie od góry do dołu

Aby zapobiec nadmiernemu wlotowi powietrza, można zamontować płaski lub perforowany nieruchomy kołnierz. Kompaktowa konstrukcja miksera o wysokim ścinaniu umożliwia wprowadzanie przez stosunkowo mały kołnierz zbiornika naczynia, właz lub otwór rewizyjny.

Mieszadło boczne JDRW

Mieszadło do ciężkich zastosowań HD

Mieszadło HD jest przeznaczony do ciężkich zastosowań przemysłowych, przy stosunkowo długich wałach bez łożyska dolnego, stosunkowo dużej mocy zainstalowanej, wysokich ciśnieniach i temperaturach. Obciążenia promieniowe i osiowe napędu są całkowicie pochłaniane przez oddzielną sekcję podwójnego łożyska i elastyczne sprzęgło łączące wał mieszalnika z napędem. Modułowa konstrukcja umożliwia łatwy montaż niezależnie od rodzaju uszczelnienia wału. Opcjonalne złącze dystansowe w obudowie mieszadła umożliwia szybką i prostą wymianę uszczelki bez usuwania napędu lub wału mieszalnika. Uszczelki, łożyska, przekładki i elastyczne sprzęgło są łatwo dostępne do kontroli i konserwacji.

Mieszadło do ciężkich zastosowań HD

Mieszadło przemysłowe N

W mieszadłach przemysłowych serii N poprzez zastosowanie sztywnego sprzęgła wzmocnione jest połączenie między wałkiem przekładni a wałkiem mieszalnika. Sprzęgło zamontowane jest w odpornej na skręcanie i łatwo dostępnej obudowie mieszadła, która połączona jest ze zintegrowaną podwójną, samonastawną sekcją łożyska. Obciążenia promieniowe napędu są w dużej mierze pochłaniane, zapewniając dobrą charakterystykę pracy i doskonałą trwałość. Konstrukcja nadaje się również do dłuższych długości wału bez potrzeby stosowania łożyska dolnego. Modułowa konstrukcja umożliwia łatwy montaż niezależnie od rodzaju uszczelnienia.

Mieszadło przemysłowe N

Mieszadło boczne RWM

Mieszalnik typu RWM to mieszadło boczne mieszadło odpowiednie do pracy w ciężkich warunkach i dużych zbiornikach. Wał mieszadła ma oddzielne łożysko i jest sprzężony z napędem za pomocą przekładni zębatej. Mieszalnik wyposażony jest w zewnętrzne uszczelnienie mechaniczne (pojedyncze lub podwójne). Opcjonalnie mieszadło może być wyposażony w układ odcinający zbiornik. Stosowana jest również wersja z napędem pasowym, dzięki czemu mieszadło jest odpowiednie do stosowania w dużych zbiornikach magazynowych. Wykorzystanie śmigła typu Hiflo zapewnia  najwyższą wydajność hydrauliczną. Dostępna jest także wersja do ciężkiego przemysłu chemicznego, wykonana zgodnie z normą API.

Mieszadło boczne RWM

Mieszadło boczne JRWM

Mieszalnik serii JRWM jest bardzo kompaktowym, solidnym i niezawodnym mieszadłem bocznym, typowym dla dużych wydajności, ciężkich zadań. Ponadto wymaga niewielu czynności konserwacyjnych. Mieszadła JRWM stosuje się głównie w zbiornikach ze szlamem, stosunkowo wysoką zawartością suchej masy oraz płynami zawierającymi części stałe. Z powodzeniem mieszalniki JRWM stosowane są w zbiornikach biogazu i systemach ściekowych. Seria JRWM dostępna jest z szeroką gamą elementów mieszających, jednak w połączeniu z elementem Hydrofoil 2, mieszadło JRWM jest niezastąpione. Można stosować prawie wszystkie kombinacje uszczelnienia mechanicznego, a także uszczelnienie sznurowe. Mieszadło serii JRWM wyposażone jest także w system zamykania zbiornika, dzięki czemu jest to najbardziej uniwersalne mieszadło boczne.

Mieszadło boczne JRWM

Mieszadło statyczne SBM (mieszalniki statyczne)

Mieszadło rurowe in-line serii SBM nie ma ruchomych części. Składa się po prostu z rury z wyjmowanym elementem mieszającym, ze specjalnie zaprojektowanymi lotkami, aby utworzyć wielokrotne rozszczepianie, obracanie i pulsowanie strumieni produktów. Różnorodne zastosowania obejmują standardowe mieszanie, a także dyspersję, napowietrzanie, odpowietrzanie, ogrzewanie i chłodzenie oraz reakcje chemiczne.

Mieszadło statyczne SBM (mieszalniki statyczne)

Mieszadło dynamiczne in-line VHS

Dynamiczne mieszadło został specjalnie zaprojektowane w celu w celu uzyskania ekstremalnie intensywnego mieszania przy zachowaniu bardzo krótkiego czasu przebywania. W rezultacie niewielkie ilości dodatków można mieszać ze stosunkowo dużym, ciągłym strumieniem technologicznym w bardzo krótkim czasie. W szczególności, gdy składnik lub dodatek musi zostać dodany tuż przed następnym etapem procesu lub zanim nastąpi napełnianie, mieszadło dynamiczne, doskonale się tutaj sprawdza.

Mieszadło dynamiczne in-line VHS

Mieszadło magnetyczne – Magitator serii JM

Mieszadło magnetyczne Magitator nadaje się do montażu bocznego oraz dolnego. Unikalna konstrukcja w zakresie wytrzymałości i higieny, która spełnia najbardziej rygorystyczne wymagania CIP i SIP zgodnie z EHEDG, FDA / EC1935: 2004. Magitator może być używany w hermetycznie zamkniętych zbiornikach lub instalacjach, bez potrzeby stosowania skomplikowanych uszczelnień i praktycznie nie wymaga konserwacji. Mieszadła magnetyczne nie wymaga smarów, które mogłyby zanieczyścić zbiornik oraz produkt. Dodatkowo eliminuje ryzyko skażenia i wycieku (brak wału w ścianie zbiornika, który może powodować wyciek i zagrażać sterylności zbiornika i jego zawartości). Jest to optymalne rozwiązanie do aseptycznej produkcji.

Mieszadło magnetyczne - Magitator serii JM