Mieszadła i miksery

Szeroki asortyment mieszadeł i mikserów dla wielu zastosowań w różnych gałęziach przemysłu.

Do produkcji mieszadeł wykorzystuje się materiały wysokiej jakości. Dzięki różnym wariantom montażu oraz szerokiej gamie dostępnych śmigieł i materiałów, mieszadła znajdują zastosowanie w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, chemicznym, petrochemicznym i w oczyszczalniach ścieków. W zależności od aplikacji i potrzeb można zastosować mieszadła pionowe lub poziome.

Mieszadło pionowe FAV

Mieszadło pionowe, wyposażone w kołnierz montażowy, podłączone jest bezpośrednio z silnikiem elektrycznym. Mieszadło pionowe FAV wykorzystywane jest do mieszania, oraz rozpuszczania mediów w procesach, gdzie wymagane jest silne i szybkie mieszanie. Wykorzystywane jest głównie w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym, oraz chemicznym.

W zależności od zastosowanego typu śruby, urządzenie wykorzystuje się do mieszania (śmigło przepływu liniowego „Line Flux”) lub w procesie dyspersji (śmigło w kształcie piły tarczowej „Saw Blade”).

mieszadla FAV

Mieszadło FAP

Mieszadła serii FAP to pionowe mieszadła wyposażone w specjalne mocowanie zaciskowe umożliwiające łatwy montaż na ścianie zbiornikach. Natomiast dzięki przegubowi, mogą być pochylane do wymaganej pozycji. Mieszadła pionowe FAP mogą być stosowane w procesach mieszania, rozpuszczania i dyspersji, gdy wymagane jest silne i szybkie mieszanie w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym lub chemicznym.

FAP PORTABLE 2

Mieszadło boczne FSEA

Mieszadła wejścia bocznego są połączone z silnikiem bezpośrednio lub przez reduktor w żelaznym odlewie z uszczelnieniem mechanicznym. Używane w trakcie produkcji oraz podczas  składowania produktów w zbiornikach magazynowych. spożywczym. Głównym zastosowaniem jest mieszanie produktów o małej lepkości takich jak wino, olej, mleko, piwo, alkohol, itp. w zbiornikach o dużej objętości. Mieszadło boczne montowane są w zbiorniku pod skosem. Śmigło tworzy wtedy zawirowanie pchające produkt od dołu ku górze po ścianie przeciwległej do mieszadła.

Mieszadła boczne FSEA mogą być wyposażone w różne typy głowic mieszających, a ich łatwa wymiana możliwa jest poprzez umieszczenie głowic na połączeniu gwintowanym.

FSEA R

Mieszadło szybko ścinające pionowe FVM

Typoszereg mieszadeł pionowych FVM o wysokim stopniu ścinaniu jest odpowiedni do wytwarzania dyspersji trudnych do rozpuszczenia proszków i ciał stałych oraz do wytwarzania emulsji. Mikser szybko ścinający pionowy jest wykorzystywany głównie w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym i chemicznym.

Wysoka prędkość i ustawione tolerancje między wirnikiem a stojanem zapewniają wysoki potencjał ssania, produkt jest ssany od spodu zbiornika i napędzany do środka głowicy. Wypychany produkt ulega ścinaniu w otworach statora z prędkością 20 m/s.

W zależności od produktu oraz funkcji jaką ma pełnić mieszadło szybko ścinające, może zostać wyposażone w r różne typy wymiennych głowic.

FVD.57

Mieszadło szybko ścinające liniowe FIM

Seria mieszadeł liniowych FIM o wysokim ścinaniu umożliwia pompowanie, rozpraszanie, homogenizację i emulgowanie produktów jednym i tym samym urządzeniem. Wszędzie tam, gdzie z uwagi na brak wystarczającej ilości miejsca wewnątrz zbiorników, nie jest możliwe wykorzystanie mieszadeł pionowych,  zastosowanie znajduje mieszadło szybko ścinające liniowe (in-line). Szerokie zastosowanie w przemyśle chemicznym, spożywczym, farmaceutycznym oraz kosmetycznym.

FIM.105

Mieszalnik FBM na dole zbiornika

Seria mieszarek pionowych FBM o wysokim stopniu ścinaniu stosowany jest w procesach dyspersji, emulgacji, homogenizacji, czy  jest rozwiązaniem dla procesów dyspersji, emulgowania, homogenizacji oraz rozpadu substancji stałych. Mieszalnik montowany jest w dnie zbiornika, dzięki czemu można go stosować w zbiornikach otwartych oraz zamkniętych. W przypadku medium o dużej lepkości, mieszalnik musi współpracować z mieszadłem kotwicowym. Główne sektory przemysłu, w których wykorzystywany jest ten mieszalnik, to przemysł spożywczy, farmaceutyczny, kosmetyczny oraz chemiczny.

fbm

Mieszadło do paletopojemników FA-IBC

Mieszadło FA-IBC to pionowe mieszadło z napędem bezpośrednim lub przekładniowym. Może być stosowane w procesach mieszania, rozpuszczania i homogenizacji. Mieszadło przeznaczone jest do prawie wszystkich procesów przemysłowych, takich jak chemia, kosmetyki, wszędzie tam gdzie stosuje się pojemniki o pojemności 800 lub 1000 l. Mieszadło wyposażone jest w składany wirnik, dzięki czemu łatwy jest jego szybki montaż w paletopojemniku. Standardowo mieszadło FA-IBC wyposażone jest w uchwyty oczkowe do jego łatwego podnoszenia przy pomocy wyciągarki, a szczeliny na ramie umożliwiają podnoszenie mieszadła za pomocą wózka widłowego.

Flussmann FA IBC