Zabezpieczenia Przeciwrozbryzgowe

Szeroki zakres różnych zabezpieczeń przeciwrozbryzgowych, przeznaczonych do montażu na instalacji.

W przypadku, gdy rurociągiem transportowane są ciecze chemicznie agresywne, gorące, niebezpieczne dla otoczenia oraz trujące, bardzo istotne jest odpowiednie zabezpieczenie połączeń kołnierzowych oraz pozostałych elementów rurociągu przed niekontrolowanym wyciekiem. W tym celu stosowane są zabezpieczenia przeciwrozbryzgowe, które pozwalają na kontrolę wycieku, w taki sposób, że nie jest on już tak niebezpieczny i nie zagraża życiu osobom pracującym w jego pobliżu. W zależności od transportowanego medium oraz od elementów, które trzeba zabezpieczyć, dostępne są różne typy zabezpieczeń przeciwrozbryzgowych.

Opaski materiałowe zabezpieczające przed rozbryzgiem

Opaski zabezpieczające wykonane są z chemoodpornego, jedno- lub wielowarstwowego, przezroczystego materiału, ułatwiającego zauważenie ewentualnego przecieku. Szeroka gama stosowanych materiałów oraz kształtów pozwala na odpowiednie zabezpieczenie rurociągu na wypadek niekontrolowanych wycieków lub rozbryzgów. Opaski przeciwrozbryzgowe zabezpieczają nie tylko połączenia kołnierzowe, ale ich specjalne wykonania mogą być również stosowane na innych elementach armatury, takich jak trójniki, zawory kulowe, odpowietrzniki rurowe kompensatory mieszkowe, itp. W przypadku, gdy jest potrzebna inspekcja wizualna, materiałowe zabezpieczenia przeciwrozbryzgowe dostarczane są z przezroczystym paskiem Teflonowym. Opaski zabezpieczające mogą być wyposażone w kontrolę wycieku za pomocą wskaźnika pH, a opcjonalnie możliwe jest również odprowadzanie wycieku do drugiego pojemnika

opaski

Pierścienie stalowe ograniczające rozbryzg

Zabezpieczenia przeciwrozbryzgowe w wykonaniu stalowym używane są wszędzie tam, gdzie występują duże ciśnienia, wysokie temperatury, lub niewskazane jest korzystanie z osłon materiałowych. Dodatkowo są odporne na promienie UV oraz zmienne warunki atmosferyczne. Stalowe opaski zabezpieczające zostały specjalnie tak zaprojektowane, aby zniwelować wyciek niebezpiecznej substancji z wadliwego połączenia kołnierzowego. Stalowe zabezpieczenia przeciwrozbryzgowe są bardzo łatwe w montażu, doskonale dopasowują się do połączenia kołnierzowego w sposób znaczny ograniczając rozbryzg tłoczonego medium. Bardzo ważnym aspektem stosowania zabezpieczeń przeciwrozbryzgowych jest również ich duża uniwersalność oraz możliwość powtórnego użycia.

opaska stalowa

Taśma zabezpieczająca

Taśma zabezpieczająca jest bardzo uniwersalna, dostępna jest w pięciu różnych szerokościach, dzięki czemu może być wykorzystana w  bardzo szerokim zakresie połączeń kołnierzowych (od DN25 do DN 600). Taśma wykonana jest z polipropylenu, odpornego na promienie UV i może być używana w temperaturze od -40 do 100˚C. Dodatkowo, przezroczyste wykonanie materiałowe umożliwia kontrolę wizualną potencjalnego wycieku.

flussmann dwusrubowa