Pompy perystaltyczne

Przygotowaliśmy bogaty asortyment pomp perystaltycznych. Urządzenia te wykorzystywane są w różnych sektorach przemysłu. Oferujemy samozasysające pompy perystaltyczne PeriBest bez dławic i zaworów, w których tylko jelito ma kontakt z przetłaczanym medium. Szeroka paleta materiałów, z których wykonywane są jelita, pozwala na stosowanie tych pomp w różnych aplikacjach.

Pompy perystaltyczne wyposażone są wyłącznie w wysokiej jakości węże z ekstrudowanym wnętrzem. Zewnętrzna warstwa jest natomiast gładka, co zapewnienia doskonałą kompresję węża oraz powtarzalność. Dzięki wykorzystaniu dużych rolek powierzchnia kompresji węża jest prawie taka sama jak w przypadku ślizgów, natomiast zapotrzebowanie na moc jest znacznie mniejsze niż w przypadku pomp ze ślizgami.

Więcej informacji o producencie na stronie www.peribest.com.

peribest1

Jakie jest zastosowanie pomp perystaltycznych?

Pompy perystaltyczne sprawdzają się doskonale, kiedy potrzebne jest precyzyjne dozowanie cieczy agresywnych chemiczne czy płynów, które nie mogą ulec zanieczyszczeniu. Mogą być stosowane do transportu mediów lepkich, gęstych, z zawartością części stałych czy cieczy z zawiesiną. Wykorzystuje się je w różnych sektorach przemysłu, takich jak m.in.:

  • przemysł spożywczy – do przetłaczania sosów, przecierów owocowych, wina, melasy, żelatyny, drożdży piwnych, past rybnych, syropów, jogurtów czy serów,
  • przemysł chemiczny – do pompowania różnych kwasów, alkoholi, rozpuszczalników niearomatycznych,
  • przemysł budowlany – do transportu włóknistych zapraw, tynków czy zaczynu cementowego,
  • przemysł kosmetyczny – do pompowania kremów, szamponów, mydła, żeli,
  • przemysł papierniczy – do dozowania różnych chemikaliów, transportu mleczka kauczukowego, pulpy papieru czy ścieków zawłóknionych,
  • przemysł farbiarski – do transportu farb akrylowych, drukarskich, farb na bazie wody oraz pigmentów,
  • przemysł ceramiczny – do pompowania mas i past ceramicznych, osadów z prasy filtracyjnej,
  • przemysł górniczy – do przetłaczania produktów z dużą zawartością części stałych, szlamu, osadów mineralnych.

Pompy perystaltyczne stosowane są oprócz tego również w procesie uzdatniania wody do transportu mleka wapiennego, węgla aktywnego, chlorku żelaza czy ścieków zawierających cząstki stałe.