Pompy membranowe

Pompy membranowe zasilane sprężonym powietrzem są najlepszym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie potrzebna jest wysoka jakość i niezawodność. Dzięki swojej uniwersalnej konstrukcji oraz szerokiej gamie materiałów wykorzystywanych do budowy części mokrej, pompy membranowe posiadają możliwość pompowania niemal wszystkich rodzajów cieczy oraz materiałów sypkich.

Pompy membranowe skutecznie eliminują problemy z przetłaczaniem takich płynów jak: kwasy, zasady, kleje, żywice, polimery, emulsje, zawiesiny i wiele innych. Brak części ruchomych czy wirujących, które mają kontakt z tłoczoną cieczą, redukuje obsługę techniczną do minimum.

Wszystkie oferowane przez nas produkty, takie jak m.in. pompy magnetyczne i pneumatyczne, odznaczają się solidną konstrukcją i wysokim poziomem funkcjonalności – wykonane są z pełnowartościowych materiałów, gwarantujących wyjątkową trwałość urządzenia.

membranowe affetti aeris

Jak działa pompa membranowa pneumatyczna?

Działanie pompy membranowej pneumatycznej opiera się na wykorzystaniu sprężonego powietrza. Tego typu urządzenie składa się z dwóch membran oraz zaworów kulowych, które wzajemnie na siebie oddziałują. Membrany są wprawiane w ruch posuwisto-zwrotny właśnie przez sprężone powietrze. Gdy objętość komory ulega zwiększeniu, dochodzi do spadku ciśnienia. Wówczas ciecz zasysana jest do komory. Z kolei, gdy wskutek ruchu membran w bok objętość komory się zmniejsza, medium jest wypychane. Ciecz zostaje transportowana przez zawory tłoczne i ssawne, nie mając żadnej styczności ze źródłem zasilania.

Pompy membranowe pneumatyczne są wykorzystywane do transferu szerokiego spektrum cieczy, w tym substancji agresywnych chemicznie oraz mediów o wysokiej lepkości czy zawierających części stałe.