Pompy krzywkowe

Oferujemy specjalistyczne pompy krzywkowe. Ze względu na swoją budowę sprawdzają się doskonale w aplikacjach higienicznych. Znajdują szerokie zastosowanie w branży spożywczej, kosmetycznej czy farmaceutycznej. Mogą być z powodzeniem wykorzystywane do przetłaczania cieczy o dużej lepkości czy mediów zawierających ciała stałe.

Znajdujące się w naszym asortymencie pompy krzywkowe to urządzenia gwarantujące wysoką jakość. Dzięki różnym parametrom technicznym i rozwiązaniom konstrukcyjnym każdy Klient znajdzie u nas pompę odpowiednią do potrzeb swojego zakładu produkcyjnego. Zapewniamy profesjonalne doradztwo – chętnie pomożemy podczas wyboru poszczególnych produktów, tak aby otrzymali Państwo pompę krzywkową idealnie dostosowaną do warunków, w jakich będzie pracowała. Możemy również zaproponować pompy śrubowe, które nadają się do transportu dużych ciał stałych.

FDP Kapak pompa krzywkowa

Jak działa pompa krzywkowa?

Pompy krzywkowe (rotacyjne) to pompy wyporowe, które dzięki swojej konstrukcji idealnie nadają się do transportu gęstych i lepkich mediów o delikatnej strukturze. Dwa zsynchronizowane rotory, obracając się względem siebie, tworzą wraz z obudową pompy pewnego rodzaju komory, w których transportowane jest medium.

Po stronie ssawnej otwarte komory zostają napełnione transportowanym produktem, który jest następnie przemieszczany na stronę tłoczną pompy. Podczas pracy pompy nie dochodzi do bezpośredniego kontaktu krzywek ze sobą, jak i również krzywek z obudową pompy. Dzięki stosowaniu różnych typów krzywek oraz różnych materiałów, z których są one wykonane, pompy krzywkowe z łatwością radzą sobie z cieczami zawierającymi części stałe.