Grafitowe wymienniki ciepła

W naszej ofercie znajdują się wysokiej jakości grafitowe wymienniki ciepła. Wykonane są zgodnie z normą DIN lub ANSI. Odznaczają się efektywnością i optymalną wytrzymałością chemiczną. Ponadto są również bezpieczne w użytkowaniu i łatwe w konserwacji – czyszczeniu i naprawach.

W zależności od rodzaju grafitowe wymienniki ciepła mogą być stosowane w różnych urządzeniach i układach, m.in. parownikach, chłodnicach czy skraplaczach. Skutecznie zapobiegają spadkowi wydajności instalacji, umożliwiając utrzymanie właściwej temperatury i prawidłowy przepływ mediów. Kontrola nad temperaturą jest kluczowa dla wielu procesów produkcyjnych. Znajdujące się w naszym asortymencie wymienniki ciepła mogą być z powodzeniem wykorzystywane w przemyśle chemicznym, petrochemicznym czy farmaceutycznym.

wilk 01

Jakie są zalety grafitowych wymienników ciepła?

Wszystkie oferowane przez nas produkty, zarówno pompy przemysłowe, jaki i grafitowe wymienniki ciepła to urządzenia gwarantujące niezawodne działanie i cechujące się najwyższym poziomem funkcjonalności. Dzięki wykorzystywaniu różnych materiałów impregnacji, takich jak żywice fenolowe lub teflonowe dyspersje, grafit zapewnia znakomitą odporność chemiczną, m.in. na działanie kwasu siarkowego, solnego czy fluorowodorowego.

Ponadto ze względu na wysoką przewodność cieplną grafit stał się pierwszym wyborem nie tylko w przypadku wymienników ciepła, które są dziś dostępne w różnych wersjach materiałowych dla licznych zastosowań, ale także dla wielu innych urządzeń stosowanych w przemyśle chemicznym.

Klientom możemy zaproponować wymienniki ciepła o różnych parametrach pracy: cylindryczne, prostopadłościenne i płaszczowo-rurowe. Mogą być wykorzystywane w warunkach zróżnicowanych pod względem zakresu temperatur i ciśnień. W ramach naszej oferty zapewniamy fachowe doradztwo. Z przyjemnością pomożemy w wyborze poszczególnych produktów, tak aby były idealnie dopasowane go Państwa indywidualnych potrzeb i oczekiwań.