Pompy odśrodkowe

Pompy odśrodkowe, inaczej nazywane wirowymi, to najpopularniejsze i najczęściej stosowane pompy. Możemy je znaleźć w każdej gałęzi przemysłu, poczynając od małych pomp ogrodowych, a kończąc na dużych pompach stosowanych w przemyśle wodociągowym lub energetycznym. W zależności od aplikacji pompy odśrodkowe mogą różnić się rozmiarem, budową, wykonaniem materiałowym, a także sposobem zasilania.

Pompy odśrodkowe wyróżniają się szerokim zakresem wydajności i dużą wysokością podnoszenia. W naszej ofercie znajduje się bogaty wybór urządzeń zróżnicowanych pod względem parametrów technicznych. Zapewniamy atrakcyjne ceny i fachowe doradztwo przy wyborze poszczególnych produktów, zarówno pomp membranowych, magnetycznych, odśrodkowych, jak i wszelkich innych urządzeń.

emicaekn

Jak działa pompa odśrodkowa?

W pompach odśrodkowych medium przemieszcza się dzięki sile odśrodkowej wirnika lub nawet wielu wirników w przypadku pompy wysokociśnieniowej. Ciecz po napłynięciu na środek wirnika wskutek działania siły odśrodkowej zostaje odrzucona na zewnątrz. W efekcie powstaje ciśnienie, a medium kierowane jest w stronę odbiornika.

W zależności od rodzaju pompy odśrodkowe mogą transportować m.in. media skrajnie kwaśne, materiały włókniste, zawierające elementy cierne czy substancje ropopochodne. Wykorzystywane są do przepompowywania zarówno czystej, jak i zanieczyszczonej wody (w tym także ścieków), ługów, węglowodorów, kwasu siarkowego i wielu innych cieczy.