Pompy dozujące

Przygotowaliśmy szeroki wybór pomp dozujących. Są to urządzenia umożliwiające niezwykle precyzyjne przetłoczenie danej substancji. Pozwalają z wyjątkową dokładnością kontrolować zarówno czas, jak i prędkość przepływu mediów. Pompy dozujące wykorzystuje się do transportu wielu rodzajów cieczy zróżnicowanych pod względem właściwości, takich jak m.in. lepkość, gęstość, temperatura czy stopień agresywności chemicznej.

Oferowane przez nas pompy dozujące cechują się prostotą obsługi, solidnym wykonaniem i niezawodnością. Wykonane są z najwyższej jakości materiałów, co przekłada się na ich długą żywotność i bezawaryjne działanie.

cucchi 3

Jak działa pompa dozująca?

Pompy dozujące stosowane są wszędzie tam, gdzie bardzo ważne jest podanie określonej ilości cieczy. Dozowanie można ustawić na określony czas lub w sposób ciągły. Zmiana wydajności może odbywać się od ręcznej regulacji pokrętłem, poprzez zmianę częstotliwości przetwornicą częstotliwości, kończąc na kompletnych, w pełni zautomatyzowanych stacjach dozowania. Do podawania precyzyjnych dawek medium idealnie nadają się pompy dozujące z głowicą membranową i tłokową, pompy zębate, a także pompy perystaltyczne. Istotą funkcjonowania pompy dozującej jest zasysanie precyzyjnej ilości cieczy. Dochodzi do tego w trakcie ruchu zwrotnego elementu wypierającego, który znajduje się w urządzeniu.