Woda i Ścieki

emica733

POMPY ODŚRODKOWE

Pompy odśrodkowe to najbardziej popularne i najczęściej stosowane pompy. Możemy je znaleźć w każdej gałęzi przemysłu, poczynając od małych pomp ogrodowych, a kończąc na dużych pompach stosowanych w przemyśle wodociągowym lub energetycznym. W pompach tych, medium przemieszcza się dzięki sile odśrodkowej wirnika lub nawet wielu wirników w przypadku pompy wysokociśnieniowej. W zależności od aplikacji, pompy odśrodkowe mogą różnić się rozmiarem, budową, wykonaniem materiałowym, a także sposobem zasilania.

affetti CFM

POMPY TWORZYWOWE

Pompy tworzywowe Affetti zostały zaprojektowane, żeby wspierać ciężkie procesy technologiczne w przemyśle chemicznym. Szczególną uwagę zwrócono na ich odporną konstrukcję, łatwość konserwacji i sprawność hydrauliczną. Szeroka gama pomp z w całości wykonanych z chemoodpornego tworzywa (PP, PVDF, PEHD, PVC), pozwala na stosowanie ich we wszystkich gałęziach przemysłu. Do najczęściej pompowanych cieczy należą: kwasy, zasady, ścieki agresywne, a także woda morska.

Pompy śrubowe do ścieków

POMPY ŚRUBOWE

Pompy mimośrodowe śrubowe należą do grupy rotacyjnych pomp wyporowych o zdolności samozasysania pompowanego medium. Dzięki swojej konstrukcji, pompy śrubowe Kiesel doskonale nadają się do przenoszenie dużych ciał stałych bez obawy uszkodzenia pompy. Pompy śrubowe doskonale zasysają i tłoczą ciecze o różnych lepkościach i konsystencjach. Pompowane ciecze nie są poddawane działaniu sił odśrodkowych czy pulsacyjnych dzięki temu pompy śrubowe z powodzeniem tłoczą bardzo delikatnie nawet najbardziej wrażliwe media. Warunkiem właściwej pracy pompy jest dobranie odpowiednich obrotów do danego medium.

albinMG

POMPY KRZYWKOWE

Pompy krzywkowe (rotacyjne) to pompy wyporowe, które dzięki swojej konstrukcji idealnie nadają się do transportu gęstych i lepkich mediów o delikatnej strukturze. Dwa zsynchronizowane rotory obracając się względem siebie tworzą wraz z obudową pompy pewnego rodzaju komory, w których transportowane jest medium. Po stronie ssawnej otwarte komory zostają napełnione transportowanym produktem, który jest następnie przemieszczany na stronę tłoczną pompy. Podczas pracy pompy nie dochodzi do bezpośredniego kontaktu krzywek ze sobą, jak i również krzywek z obudową pompy. Poprzez stosowanie różnych typów krzywek oraz różnych materiałów, z których są one wykonane, pompy krzywkowe z łatwością radzą sobie z cieczami zawierającymi części stałe.

Pompy zębate do małych lepkości – seria WP

POMPY ZĘBATE

Pompy zębate to pompy wyporowe, które stosowane są niemal we wszystkich gałęziach przemysłu. Doskonale sprawdzają się podczas transportu mediów rzadkich, a także cieczy o dużej lepkości. Idealnie nadają się do transportu cieczy o wysokich temperaturach. Bezpulsacyjny i dokładny przepływ umożliwia natomiast stosowanie tych pomp w aplikacjach wymagających precyzyjnego dozowania. Pompy zębate dzielimy na pompy o zazębieniu zewnętrznym i wewnętrznym.

peribest1

POMPY PERYSTALTYCZNE

Samozasysające pompy wyporowe bez dławic i zaworów, w których tylko jelito ma kontakt z przetłaczanym medium. Szeroka paleta materiałów, z których wykonywane są jelita, pozwala na stosowanie tych pomp w różnych aplikacjach. Najnowsze rozwiązania, połączone z najwyższej jakości materiałami sprawiają, że pompy perystaltyczne posiadają maksymalnie zwiększony czas pracy, co z kolei prowadzi do ograniczenia konieczności serwisowania.

Pompy wyposażone są wyłącznie w wysokiej jakości węże z ekstrudowanym wnętrzem. Zewnętrzna warstwa jest natomiast gładka co zapewnienia doskonałą kompresję węża oraz powtarzalność. Dzięki wykorzystaniu dużych rolek powierzchnia kompresji węża jest prawie taka sama jak w przypadku ślizgów, natomiast zapotrzebowanie na moc jest znacznie mniejsze niż w przypadku pomp ze ślizgami.

membranowe affetti aeris

POMPY MEMBRANOWE

Pompy membranowe zasilane sprężonym powietrzem są najlepszym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie potrzebna jest wysoka jakość i niezawodność. Dzięki swojej uniwersalnej konstrukcji oraz szerokiej gamie materiałów wykorzystywanych do budowy części mokrej, pompy membranowe posiadają możliwość pompowania niemal wszystkich rodzajów cieczy. Pozwalają rozwiązać problemy z przetłaczaniem takich płynów jak: kwasy, zasady, kleje, żywice, polimery, emulsje, zawiesiny i wiele innych. Brak części ruchomych czy wirujących, które mają kontakt z tłoczoną cieczą, redukuje obsługę techniczną do minimum.

Pompy dozujące membranowe – seria CMP

POMPY DOZUJĄCE

Pompy dozujące stosowane są wszędzie tam, gdzie bardzo ważne jest podanie określonej ilości cieczy. Dozowanie można ustawić na określony czas lub w sposób ciągły. Zmiana wydajności może odbywać się od ręcznej regulacji pokrętłem, poprzez zmianę częstotliwości przetwornicą częstotliwości, kończąc na kompletnych, w pełni zautomatyzowanych stacjach dozowania. Do podawania precyzyjnych dawek medium idealnie nadają się pompy dozujące z głowicą membranową i tłokową, pompy zębate, a także pompy perystaltyczne.

beczkowa śrubowa

POMPY BECZKOWE

Pompy beczkowe dzięki niskiej wadze, prostej obsłudze oraz szerokiej gamie materiałów, z których może być wykonana rura pompowa, są bardzo uniwersalną i chętnie wykorzystywaną pompą niemal  w każdej gałęzi przemysłu. Pompy mogą być stosowane do opróżniania beczek, paletopojemników i kontenerów. Rurę pompową można dostarczyć z szeroką gamą silników elektrycznych lub pneumatycznych, również takich, które są przystosowane do pracy w strefie zagrożonej wybuchem. Każda pompa beczkowa może zostać dostarczona z wyposażeniem dodatkowym, takim jak wąż, przepływomierz, czy pistolet nalewczy.

FSEA R

MIESZADŁA I MIKSERY

Szeroki asortyment mieszadeł i mikserów dla wielu zastosowań w różnych gałęziach przemysłu. Do produkcji mieszadeł wykorzystuje się materiały wysokiej jakości. Dzięki różnym wariantom montażu oraz szerokiej gamie dostępnych śmigieł i materiałów, mieszadła znajdują zastosowanie w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, chemicznym, petrochemicznym i w oczyszczalniach ścieków. W zależności od aplikacji i potrzeb można zastosować mieszadła pionowe lub poziome.

opaski

ZABEZPIECZENIA PRZECIWROZBRYZGOWE

W przypadku, gdy rurociągiem transportowane są ciecze chemicznie agresywne, gorące, niebezpieczne dla otoczenia oraz trujące, bardzo istotne jest odpowiednie zabezpieczenie połączeń kołnierzowych oraz pozostałych elementów rurociągu przed niekontrolowanym wyciekiem. W tym celu stosowane są zabezpieczenia przeciwrozbryzgowe, które pozwalają na kontrolę wycieku, w taki sposób, że nie jest on już tak niebezpieczny i nie zagraża życiu osobom pracującym w jego pobliżu.

Przepływomierz elektromagnetyczny ModMAG

PRZEPŁYWOMIERZE

Przepływomierze Badger Meter znajdują bardzo szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Dzięki swojej różnorodności mogą być wykorzystanie niemal w każdej aplikacji. W ofercie Badger Meter znajdują się liczniki przepływu cieczy, mierniki zużycia paliwa, przepływomierze ultradźwiękowe, przepływomierze elektromagnetyczne, przepływomierze mechaniczne (turbinowe, owalno-kołowe i inne). Oferowane produkty znajdują zastosowanie w wyposażeniu fabryk, warsztatów samochodowych, przy budowie oczyszczalni ścieków, w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, samochodowym, stoczniowym, papierniczym, metalurgicznym, fotograficznym, tekstylnym oraz w wielu innych gałęziach.